Tošićeva Kasimpaša srušila Bešiktaš

Duško Tošić
Guliver image

Favoriti padaju u Turskoj - fudbaleri Kasimpaše pobedili su sa 1:0 lidera Bešiktaš u 32. kolu šampionata.

Gol odluke za ekipu nekadašnjeg reprezentativca Srbije, Duška Tošića, postigao je Ajtak Kara, u 19. minutu. Asistenta je imao u Mađaru, Kevinu Vargi.

Domaći tim nije iskoristio jedanaesterac posle odmora, Telin se našao u ulozi nesuđenog tragičara.

Duško Tošić je požuteo za 90 minuta na terenu. Povremeni srpski reprezentativac, Adem Ljajić, zamenjen je na isteku 57.

Najviše golova viđeno je u duelu Bašakšehira i Malatije (3:1). Pobedu domaćina potpisali su Cigerči (26), Sahiner (87) i povremeni srpski reprezentativac, Danijel Aleksić (90+1). U igru je ušao u 80. minutu i uz asistenciju Edina Višće stavio tačku na trijumf odlazećeg šampiona. Na suprotnoj strani, precizan je bio Bujuk, sredinom drugog poluvremena.

Ankara je upisala „minimalac“ protiv Antalije. Presudio je Borven, u finišu, na dodavanje Pinta.

Konja je stigla do pobede na gostovanju Erzurumu (2:1). Interesantnije je bilo prvo poluvreme – Da Kosta je u 15. minutu postigao jedini gol za domaći tim, trijumf Konje overili su Danijel Milošević u devetom i Bardakči u 44.

Vezista Marko Jevtović bio je standardan u timu Konje, dobio je žuti karton.

Iznenadio je i Genčlerbirligi na gostovanju Alanji – 2:1. Johanson (8) i Stanču (82) doneli su trijumf gostima iz Ankare, jedini pogodak za Alanju postigao je Kutlu (37).

Bešiktaš na čelu ima 64 boda, tri više od Galatasaraja. Alanja je peta sa 49, Konja jedanaesta sa 35, a Kasimpaša dvanaesta sa poenom manje. Slede Bašakšehir (33) i Malatija (32). Poslednja tri mesta, u konkurenciji 21 kluba, zauzimaju Genčlerbirligi (30), Erzurum (27) i Denizli (25).