Trabzon do boda u finišu

Turska 16. jan. 202119:16
fudbal kopačka lopta
Shutterstock, Inc

Golom u petom minutu sudijske nadoknade vremena, Trabzon je u poslednjoj utakmici subotnjeg programa 19. kola turskog šampionata stigao do boda u Antaliji (1:1). Kongoanac Afobe iskoristio je asistenciju Nvakeme, za izjednačenje i šok fudbalera domaćeg tima.

Dinamičan susret na obalama Sredozemnog mora otvorio je Brazilac Amilton, golom u 25. minutu, na asistenciju Fredija. Prethodno, Ekuban nije iskoristio jedanaesterac za Trabzon. Svega sedam minuta posle vođstva, Antalija je ostala sa desetoricom, van terena zbog drugog žutog kartona morao je Gulum.

Najviše golova viđeno je u duelu Konje i Goctepea (2:3). Junak u trijumfu gostujućeg tima bio je Austrijanac Peter Žulj, strelac u 30. i 58. minutu. Goctepe je poveo zahvaljujući pogotku Marka Mihojevića u 17, Konju su u „život“ vraćali Čikaleši u 54. i Hadžiahmetović u 62. minutu susreta. Vezista Marko Jevtović, prema očekivanjima, bio je standardan u timu Konje.

Duel Bašakšehira i Sivasa završen je bez pobednika (1:1). Sjajan pogodak za istanbulski tim postigao je srpski reprezentativac Danijel Aleksić, na isteku prvih pola sata igre, konačnih 1:1 delo je Arslana, pred odlazak na odmor. Aleksić je upisao svih 90 minuta na terenu, Armin Đerlek nije bio u timu Sivasa, zbog povrede.

Gacijantep je slavio protiv Kajzerija (2:1). Odlučio je Maksim, sa penala, u 77. minutu. Prethodno, Kvržić je autogolom, u 31. minutu, doneo domaćem timu prednost, izjednačio je Kolavecios u 61.

Gacijantep je treći sa 34 boda, osmi Trabzon ima 27, deveta Antalija 25, deseti Sivas i jedanaesti Bašakšehir 23. Slede Konja, Goctepe i Kašimpaša sa po 22.