Trabzon na vrhu, Bešiktaš za petama

Turska 2. okt. 202119:56 > 19:58
Guliver Image

Fudbaleri Trabzona sa 2:1 su pobedili Kajzeri na strani u osmom kolu Superlige i popeli se na čelo tabele. Prati ih Bešiktaš, koji je slavljem nad Sivasom 2:1 došao na drugo mesto sa bodom manje u odnosu na lidera.

Trabzon je upisao peti trijumf u prvenstvu, za ukupno 18 poena, zahvaljujući dvostrukom strelcu Anastasiosu Bakasetasu.

Grčki vezista tresao je mrežu domaćina u 12. i 60. minutu. Basan je bio precizan u 41. za Kajzeri, koji je na 10. mestu sa 11 bodova.

Istim rezultatom Bešiktaš je dobio Sivas kod kuće, uz dva gola Guvena Jaldžina. Turski napadač je u 32. doveo Orlove do prednosti, zatim je Ridvan Jilmaz u 54. autogolom poravnao, da bi Jaldžin u 69. postavio konačan rezultat.

Trener Bešiktaša Sergen Jaldžin isključen je u 43. minutu.

Giresun je rezultatom 1:0 dobio Goztepe, pogotkom Dijabatea u 71. minutu. Konja i Alanja su remizirali 1:1. Aksoj je u 49. doneo prednost gostima, ali je Avazijema u 87. autogolom ostavio Alanju bez tri boda.