Trabzon opet preti

Turska 13. feb 202119:36 0 komentara
fudbal kopačka lopta
Shutterstock, Inc

Pobedom nad Gacijantepom (1:0), u 25. kolu turskog šampionata, Trabzon se učvrstio na četvrtom mestu, sa šest bodova zaostatka za liderom Fenerbahčeom.

Gol odluke viđen je sredinom drugog poluvremena, Bakasetas, na asistenciju Flavija, doneo je ekipi sa „Medikal parka“ tri dragocena boda. Trabzon se petim uzastopnim trijumfom najozbiljnije kandidovao za titulu.

Lider Feherbahče, lakše od očekivanog, stekao je dva gola prednosti na stadionu Karagumruka i na kraju teškom mukom sačuvao prednost – 2:1. Tiam u 19. i Valensija u 53. minutu obezbedili su kapitalno vođstvo ekipi iz Istanbula, Borini je u 67. smanjio zaostatak na jedan gol i najavio buran finiš. Domaćem timu poništen je pogodak, na asistenciju iz VAR sobe, u 75.

U duelu Kajzerija i Ankaragudžua nije bilo golova.

Gacijantep je sedmi sa 38 bodova, jednim više od osmog Karagumruka. Kajzeri, na 15. mestu, ima 25 poena, šest više od pretposlednjeg Ankaragudžua.