Trabzon pobedom otišao na +7

Turska 29. okt 202121:03 0 komentara
SK

U prvom susretu 11. kola turske Superlige lider Trabzon ostvario je kod kuće još jednu pobedu, ovog puta protiv Rizea 2:1.

Nastavlja Trabzon da melje, retko greši i konačno se sve otvorilo da postanu šampioni, prvi put od 1984. Nije sve dobro krenulo protiv Rizea, pošto su gosti prvi stigli do gola. U 22. minutu siguran izvođač jedanaesterca bio je hrvatski internacionalac Damjan Đoković.

Ipak, domaćin je uspeo da uzvrati do poluvremena. U 43. minutu dosuđen je penal ovog puta za njega, a precizan sa bele tačke bio je Đanini. Trabzon je strpljivo čekao priliku za preokret i konačno ju je dočekao u 73. minutu kada je Envakeme doneo vođstvo 2:1. Ispostavilo se da je to bio i konačan rezultat, za novu pobedu, osmu uz samo tri remija.

Trabzon je i dalje lider sa 27 bodova, ali sada ima čak sedam bodova više od Hataija, ali uz utakmicu više. Rize je ostao na samom začelju sa svega četiri boda.