Trabzon prati vodeći trio, slavio i Gacijantep

Fudbal 8. feb 202121:40 0 komentara
fudbal lopta
Shutterstock, Inc

U dve utakmice 24. kola Superlige Turske igrane u ponedeljak identičan rezultat 2:0, u prvoj je slavio domaćin, u drugoj gost.

Trabzon je slavio u Malatji i vratio se na četvrto mesto na tabali, sa šest bodova manje od vodećeg trija – Gatatasaraj, Bešiktaš i Fenerbahče.

Domaći tim se dobro držao do 50. minuta kad je grčki internacionalac Anastasios Bakasetas doveo goste u vođstvo. Novajliji iz Alanje bio je to drugi gol za Trabzon u samo nekoliko dana, a ukupno deveti u šampionatu.

Konačan rezultat postavio je Nigerijac Antoni Nvakeaeme u petom minutu sudijske nadoknade vremena.

Slično je bilo i u duelu između Gacijantepa i Gectepa. Samo što je ovog puta posle 0:0 na poluvremenu slavio domaći tim golovima Senegalca Papisa Đilobođija (54) i Belgijanca Kevina Miraljasa (76).

Rezultati mečeva 24. kola Superlige Turske igranih u ponedeljak: Jeni Malatjaspor – Trabzon 0:2, Gacijantep – Gectepe 2:0.

Tabela: Gatatasaraj, Bešiktaš i Fenerbahče po 48, Trabzonspor 42, Alanjasport 41,  Hatajspor i Gacijantep po 38…