Trabzon se ne šali: Šesti uzastopni trijumf lidera Turske

Turska 22. nov 202120:02 > 20:04 0 komentara
Trabzonspor
Print screen/Sport Klub

Fudbaleri Trabzona pobedili su ekipu Gacijantep 3:0, dok su Kajzerispor i Gectepea igrali nerešeno 1:1 u poslednjim mečevima 13. kola Superlige Turske.

Turska

Trabzon je potvrdio sjajnu formu. Već posle prvog poluvremena stekao je nedostižnu prednost – 3:0. Poveo je spektakularnim pogotkom Omura iz slobodnog udarca u 19. minutu, a onda su Djaninu u 42. i Kornelijus u 45. minutu dokrajčili rivala.

Trabzon je nakon ove pobede, desete u 13 utakmica Superlige, povećao prednost na čelu tabele. Sad ima 33 boda, sedam više od najbližih pratioca Hatajspora i Konjaspora.

Lider na tabeli u nareddnom kolu gostuje ekipi Fatih Karagimrik.

U drugom meču 13. kola igranom u ponedeljak ekipe Kajzerispora i Gectepea podelile su bodove. Poveo je domaći im preko Parlaka u 32, izjednačio je Dino Arslanagić u 83. minutu.