Trabzon sedmi put šampion Turske, ludnica na terenu

Turska 30. apr. 202221:56 > 22:10
Alessandro Sabattini/Getty Images

Remijem u duelu sa Antalijom (2:2), fudbaleri Trabzona osvojili su sedmu titulu. Klub osnovan 1967, posle 38 godina, domogao se šampionskog naslova.

Svega tri kola pre kraja šampionata, Trabzon ima devet bodova prednosti ispred Fenerbahčea. Na kraju sezone, odlučivaće međusoban skor – meč na obalama Crnog mora završen je pobedom Trabzona (3:1), u Istanbulu nije bilo pobednika (1:1) i trka je praktično odlučena.

U bogatoj istoriji, Trabzon je osvojio 29 domaćih trofeja, večeras je stigao do 30.

Duel sa Antalijom obilovao je uzbuđenjima. Poveo je Trabzon preko Kornelijusa, u trećem minutu, a izjednačio Ndao u 51. Mogla je Antalija, pet minuta kasnije, do preokreta, jedanaesterac nije iskoristio Fredi.

Vratio se Trabzon brzo u igru, precizan je bio Tokoz u 62. minutu. Napokon, konačnih i za sve zadovoljavajućih 2:2, postavio je Rajt u finišu meča. Posle deset minuta nadoknade vremena meč je završen i oglašeno veliko slavlje na prepunom Medikal parku. Navijači su pet minuta pre kraja utrčali na teren, ali su brzo morali da se povuku… Intervenisali su i fudbaleri Trabzona kako bi se utakmica bila završena u regularnim uslovima. Nedugo zatim, usledila je opšta „ludnica“…

U ostalim mečevima subotnjeg programa, Altaj je slavio na gostovanju Hataju (1:0), Karagumruk pobedio u Konji (2:1), a Bašakšehir Kasimpašu, takođe, kao gost (3:2).