Trabzon tutnji ka tituli, Višća rešio derbi

Turska 13. feb 202219:32
Edin Višća
AP Photo/via Guliver

Trabzon ne staje - sa dva gola Edina Višće pobedio je Konju (2:1) u derbiju 25. kola šampionata Turske i nastavio hod ka tituli.

Imalo je svega da se vidi tokom prenosa na Sport klubu u utakmici na Medikal parku. Fudbaleri Trabzona opravdali su ulogu favorita i poveli već u 13. minutu. Proradila je osovina Kornelijus-Višća za 1:0.

Povezano

Pobednik je odlučen sredinom drugog poluvremena. Na sceni se ponovo našao reprezentativac Bosne i Hercegovine, ovog puta na asistenciju Nvakaemea i udvostručio prednost Trabzona. Uzbudljiv finiš najavio je albanski reprezentativac Čikaleši, ali gol iz 83. minuta nije ugrozio planove lidera.

Pobedom u derbiju, Trabzon je pobegao drugoplasiranoj Konji 12 koraka.

Antalija nije imala problema sa Karagumrukom (3:0). Napadača Aleksandra Pešića nije bilo u poraženom timu.

Sivas je stigao do tri boda protiv Malatije (2:1).

Pobednika nije bilo u duelu Kasimpaše i Alanje (2:2).

Štoper Nemanja Milunović ušao je u igru tokom drugog poluvremena. Srpski reprezentativac, Uroš Spajić, presedeo je meč na klupi.

Alanja je u grupi četiri tima sa po 40 bodova i zauzima peto mesto. Sivas na 11. i Karagumruk na 12. poziciji imaju 34, odnosno 33 boda. Antalija je 15. sa 28, a Malatija poslednja sa 16 poena.