Trabzon u 96. do velike pobede protiv šampiona

Turska 6. nov. 202119:23 > 20:12
Andreas Kornelijus Trabzon
Guliver image

Trabzon se ne šali - pobedom na gostovanju Bešiktašu (2:1), u 12. kolu šampionata, učvrstio se na vrhu tabele. Gol odluke u velikom derbiju postigao je Danac, Andreas Kornelijus, u šestom minutu nadoknade vremena.

Popularni sudijski „ekstra tajm“ bio je taličan za ekipu sa obala Sredozemnog mora. Najpre je Omur, u četvrtom minutu nadoknade vremena izgubljenog u prvom poluvremenu, obezbedio Trabzonu prednost od 1:0. Izjednačio je Larin, sredinom drugog poluvremena, da bi u uzbudljivom finišu, na asistenciju Nvakaemea, Kornelijus postavio konačnih 1:2.

Trabzon se osamio na čelu, sa 30 bodova, sedam više od prvog pratioca Hataja i deset od šampiona Bešiktaša.

Fudbaleri Bašakšehira slavili su na gostovanju u Malatiji (3:1).

Bivši srpski reprezentativac, Danijel Aleksić, igrao je poslednjih 20 minuta za pobedničku ekipu.

Antalija je sa 1:0 pobedila Altaj, presudio je pogodak Mukairia, posle odmora.

U susretu Sivasa i Giresuna nije bilo golova.

Bašakšehir je osmi sa 18, deseti Altaj sakupio je 16, 12. Antalija 15, a 14. Sivas 13 bodova. Malatija je 16. sa 12, Giresun na 17. poziciji ima deset poena.