Vida spasilac Bešiktaša u Antaliji

Turska 3. feb 202119:13 0 komentara
Domagoj Vida
Prinstcreen

U susretu 23. kola turske Superlige jedan od kandidata za titulu Bešiktaš odigrao je samo 1:1 na gostovanju u Antaliji, mada je propisno morao da se pomuči i za taj bod.

U bespoštednoj trci sa najvećim rivalima Fenerbahčeom i Galatasarajem Bešiktašu je svaki bod važan. Zbog toga neće biti naročito zadovoljan remijem u Antaliji, ali ruku na srce, prvi do gola došli su domaćini. Strelac je bio Bajrakdar u 39. minutu. Držala se Antalija sve do 70. minuta kada je Sari dobio drugi žuti karton i morao je da napusti igru.

Bešiktaš je vrlo brzo iskoristio igrača više. Samo tri minuta kasnije dolazi do izjednačujućeg gola, a strelac je Domagoj Vida. Iako je imao dovoljno vremena gostujući tim nije uspeo do potpunog preokreta tako da je ostao samo sa bodom. Za Bešiktaš do 57. minuta igrao je Adem Ljajić.

Bešiktaš je na deobi drugog mesta sa Galatasarajem, pošto oba tima imaju po 45 bodova, dok je Fenerbahče prvi sa tri boda više. Antalija je deveta sa 30 bodova.

Ostali rezultati: Sivas – Erzurum 0:0, Karagumruk – Gacijantep 2:0, Kajzeri – Alanja 1:1, Konja – Genčlerbirligi 0:0.