Tužni futsaleri Srbije: Zaslužili smo mnogo više od poraza

Ostale lige - Fudbal 14. sep 202121:52 > 22:25 0 komentara
Futsal Marko Pršić
Print screen/FSS

Futsal selekcija Srbije poražena je od Irana u prvoj utakmici na Svetsko prvenstvo u Litvaniji.

Iranci su u meču prvog kola grupe F pobedili Orlove rezultatom 3:2 (2:1). Stekao se utisak da su srpski futsaleri zaslužili više u ovom duelu.

Siguran sam da smo zaslužili više. Ali nismo sebi smeli da dozvolimo dva-tri minuta pada gde smo popustili sa koncentracijom i poklonili protivniku dva gola. Jednostavno, ovo je ozbiljno takmičenje gde ne smete da pravite takve greške i bilo šta poklanjate rivalu. Vratili smo se u utakmicu, uspeli da smanjimo na 2:1, podigli nivo igre, imali svoje šanse… Ozbiljan podatak govori to što je njihov golman proglašen za igrača utakmice. Zaslužili smo barem bod za koji smo igrali i ginuli„, kazao je između ostalog selektor Dejan Majes.

Futsal SP
Foto FSS

Slično razmišlja i kapiten Marko Pršić.

Svi smo bili svesni da će duel sa Iranom biti jako težak. Izuzetno su brzi, hitri, jedan na jedan jako dobri. Primili smo dva jeftina gola u razmaku od minut, dva. Drago mi je da tada nismo pali. Podigli smo se, gol nas je vratio u igru. U drugom poluvremenu smo igrali hrabro i otvoreno, pružili 100 odsto svojih mogućnosti. Ne bih sad da pričam da li su bolji od nas ili ne, ali su na rang listi ispred. U pauzi u svlačionici smo se dogovorili da damo sve od sebe, da budemo pravi i poginemo na terenu pa neka i izgubimo. Mislim da se upravo to i dogodilo“.

Za tri dana sledi duel sa Argentinom.

Vrlo brzo moramo da zaboravimo ovaj meč. Suludo je pretiti svetskom prvaku, ali verujte mi, da odmorimo dobro i da probamo da napravimo iznenađenje. Iskreno, po to smo i došli ovde. Ja i dalje verujem u ove momke i mislim da ćemo to i pokazati„, dodao je Marko Pršić.

Strelac drugog gola Dragan Tomić:

Bilo je teško, igrali smo protiv jake i iskusne ekipe, ali bili smo hrabri i mislim da nismo zaslužili da izgubimo. Borili smo se do poslednjeg minuta, na našu žalost njihov golman je bio raspoložen. Moramo da gledamo dalje, ovo je turnir, okrećemo se Argentini. Svaki gol, svaki bod je bitan za prolaz grupe. Svi smo znali koliko je teška grupa, nismo hteli da kukamo zbog toga, naš cilj je i dalje prolaz u drugu fazu.

Dakle, tim Dejana Majesa u drugom kolu igra protiv svetskog prvaka Argentine, a na kraju grupne faze sa Sjedinjenim Američkim Državama.