Kiks Šahtjora, Dinamo na -14

David Ramos, Getty Images

Fudbaleri Šahtjora prekinuli su niz od setet pobeda u prvenstvu Ukrajine i u 22. kolu remizirali su sa Olimpikom - 1:1.

Christian Hofer, Bongarts

U meču gradskih rivala iz Donjecka, koji je zbog poznate situacije u Ukrajini odigran u Harkovu, Olimpik je poveo u 24. minutu golom Antona Postupalenka, a konačan rezultat u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena postavio je Argentinac Gustavo Blanko Leščuk.

Lider na tabeli bio je mnogo konkretniji, uputio je osam udaraca u okvir gola rivala, dok je jedini šut Olimpika završio iza leđa golmana Andrija Pjatova.

Kiks Šahtjora iskoristio je Dinamo iz Kijeva, koji je pobedom protiv Černomoreca 2:1 smanjio prednost tima iz Donjecka na 14 bodova.

Domaća ekipa je oba gola postigla u prvom poluvremenu preko Jarmolenka i Sidorčuka, dok je strelac za tim iz Odese bio Kočolava u 72. minutu.

U duelu između Dnjipra i Karpata nije bilo golova.