Remi Šahtjora, poraz Dinama, Zorja blizu LE

getty images/david ramos

Najbolji ukrajinski timovi Šahtjor i Dinamo nisu uspeli da ostvare pobede u 30. kolu Premijer lige.

Šampion Šahtjor je remizirao sa gradskim rivalom Olimpikom 1:1 u Harkovu.

Olimpik je poveo preko Sergičuka u 12. minutu, a poravnao je Butko u petom minutu drugog dela.

Dinamo je prošao još gore, poražen je od Zorje 2:1 na svom Olimpijskom stadionu u Kijevu.

Gosti su slavili posle preokreta, Dinamo je poveo preko Morozjuka u 18. minutu, Čečer poravnava u 37, a pobedu donosi Bonaventura u 57.

U trećem meču kola Aleksandrija i Černomorec su remizirali 1:1. Gosti su poveli u 73. minutu golom Koriška, a izjednačio je Gricuk iz penala četiri minuta kasnije.

Dva kola pre kraja Šahtjor ima 18 bodova više od Dinama, dok je Zorja pobegla Olimpiku na pet bodova na trećem mestu koje vodi direktno u Ligu Evrope.

Aleksandrija i Černomorec su i dalje izjednačeni na deobi pete pozicije, druge koja vodi u kvalifikacije za LE.