Remi Šahtjora, pobeda Dinama za kraj sezone

Ukrajina 31. maj. 201720:20 > 20:24
David Ramos, Getty Images

Fudbaleri Dinama i Zorje ostvarili su pobede, dok je šampion Šahtjor remizirao u poslednjem kolu plej-ofa ukrajinske Premijer lige.

Dinamo je nadigrao Černomorec Odesu 2:1, pogocima Gonsalesa u 29. i Jermolenka u 64. minutu, a u međuvremenu je izjednačio Andrijevski iz penala u 53.

Zorja je takođe slavila kod kuće, sa 2:0 protiv Olimpika iz Donjecka, pogocima Sobola u 27. i Petrjaka u 80. minutu, a gosti su od 39. imali igrača manje zbog isključenja Iloj-Ajeta.

Šajtjoru je odolela Aleksandrija na svom terenu sa 1:1. Gosti iz Donjecka poveli su preko Borjačuka u 19. minutu, ali je već u 23. Sarenkij postavio konačan rezultat.

Šahtjor je titulu osvojio sa 80 bodova, 13 više od Dinama iako nije pobedio u poslednja tri kola.

Tim iz Donjecka se plasirao direktno u Ligu šampiona, dok će Kijevljani morati u kvalifkacije.

Zorja je sa treće poziciej izborila direktan plasman u Ligu Evrope, a u kvalifikacije će Olimpik i Aleksandrija, dok je Černomorec ostao praznih šaka.