Vorskla stigla do prvih bodova na Karpatima

Ukrajina 23. jul. 201720:24 > 20:29
Getty Images/Joern Pollex

Tri meča drugog kola ukrajinske Premijer lige odigrana su u nedelju, a pobedu je zabeležila Vorskla iz Poltave, koja je sa 3:1 na gostovanju u Lavovu. Zorja i Marijupolj su remizirali 1:1, dok su u meču završenom bez golova igrali Zirka i Olimpik iz Donjecka.

Vorskla je u vođstvo došla golom Jurija Kolometsa već u petom minutu, ali je 12 minuta kasnije izjednačio Urugvajac u redovima domaćih Karpata Sebastijan Ribas.

U drugom poluvremenu pobedu i prve poene u novoj sezoni gostujućoj Vorskli doneli su Šarpar u 49. i Odarjuk u sudijskoj nadoknadi vremena.

Zorja je u Lugansku gubila u prvom poluvremenu od Mauripolja, koji je poveo u 16. minutu golom Javorskog, ali je do boda došla u nastavku kada je strelac bio Opanasenko.

Zirka je u Koprivnickom dočekala Olimpik iz Donjecka, ali navijači nisu mogli da vide golove, ali ni brojne šanse.

U subotu je Dinamo u derbiju kola bio bolji od Šahtjora minimalnim rezultatom.

Pogledajte REZULTATE i TABELU ukrajinske Premijer lige.