Mariupolj ubedljiv, remiji u Oleksandriji i Donjecku

Ukrajina 30. jul. 201720:41 > 20:43
Getty Images/Claus Andersen

Fudbaleri Mariuoplja pobedili su na svom terenu Černomorec iz Odese 3:0, u trećem kolu ukrajinske Premijer lige.

Getty Images/Joern Pollex

Mariupolj je u vođstvo doveo Vakulenko u 33. minutu iz penala. Na 2:0 povisio je Fomin u 53. da bi konačan rezultat postavio novim golom Vakulenko tri minuta kasnije.

Domaćoj ekipi je to prvi trijumf u sezoni i sa pet bodova se nalazi na deobi pete pozicije sa Olimpikom iz Donjecka, dok su gosti iz Odese upisali i treći poraz u nizu.

U preostalim mečevima Oleksandrija je kod kuće remizirala sa Zorjom 1:1. Domaće je u vođstvo doveo Kuliš u sedmom minutu, a bod Zorji doneo je Grečiškin pogotkom iz penala u 49.

Oleksandrija se sa dva boda nalazi na deobi osmog mesta sa Zorjom i Zirkom.

Ni u meču između Olimpika iz Donjecka i Veres Rivne nije bilo pobednika, meč je završen bez golova – 0:0.