Dinamo se trojkom vratio na pobednički kolosek

Ukrajina 11. avg 201719:46 > 20:02
Gabriele Maltinti/Getty Images

Lider ukrajinskog šampionata Dinamo slavio je u meču petog kola u Kijevu protiv Zirke 3:0 i na taj način se vratio na pobednički kolosek, posle remija u prošlom kolu.

Delovalo je posle prvih 45 minuta da će se ponoviti meč protiv Vorskle, pošto su Kijevljani uputili samo dva udarca u okvir gola i bilo je 0:0 na poluvremenu. Ipak u 48. minutu Djomersi Embokani otvorio je bravu gostiju, pošto se sjajno snašao u šesnaestercu posle jednog glavometa. Posle tog gola domaći su delovali opuštenije, a onda je usledio trominutni šou Andreja Jarmolenka. Prvo je u 76. minutu sigurno realizovao najstrožu kaznu, a samo tri minuta kasnije glavom je zatresao mrežu gostiju za ubedljivih 3:0.

Ovom pobedom Dinamo je sačuvao lidersku poziciju na tabeli sa 13 bodova, četiri više od Šahtjora, dok je Zirka ostala na deobi 10. mesta sa svega dva boda.