Ukrajina: Mariupolj ubedljiv, Olimpik ne zna za poraz

Ukrajina 13. avg. 201720:26 > 20:28
Getty Images/Laurence Griffiths

Fudbaleri Mariupolja savladali su na svom erenu Karpate ubedljivim rezultatom 3:0 u petom kolu ukrajinske lige. Pobedu je ostvario i Olimpik koji je u Donjecku savladao Černomorec iz Odese 1:0.

Pobednik u duelu između Mariupolja i Karpata praktično je bio rešen posle 18 minuta igre. Najpre je domaća ekipa u vođstvo došla u 10. minutu golom Čurka, da bi osam minuta kasnije prednost duplirala posle autogola Lebedenka.

U nastavku su gosti pokušali da nadoknade razliku, ali je do kraja meča viđen još jedan gol u njihovoj mreži, strelac je bio Bolbat u 93. minutu, postavivši konačan rezultat.

Olimpik iz Donjecka ni posle pet kola ne zna za poraz pošto je golom Mohe u 48. minutu došao do pobede nad Černomorecom, u poslednjem meču kola.

To je treći trijumf za ekipu iz Donjecka posle čega se nalazi na visokom trećem mestu. Sa druge strane, Černomorec je poslednji sa samo jednim bodom.

Pogledajte rezultate i tabelu ukrajinske lige.