Dinamo ponovo ispušta bodove, Šahtjor na +7

EuroFootball, Getty Images Sport

Fudbaleri kijevskog Dinama remizirali su 1:1 na gostovanju protiv Karpata u okviru 14. kola ukrajinske Premijer lige. U ostalim mečevima odigranim u nedelju Zirka je pobedila Vorsklu, Zorja i Aleksandrija su remizirali 2:2, a Veres i Olimpik iz Donjecka igrali su 1:1.

Dinamo je tako nastavio veoma lošu seriju u kojoj nisu pobedili već sedam utakmica – jedini trijumf u tom periodu bio je u kupu protiv Aleksandrije posle penala.

Tim iz prestonce je na gostovanju Lavovu poveo golom hrvatskog internacionalca Domagoja Vide u 12. minutu, ali je tim Karpata došao do izjednačenja preko Sergeja Mjakuška u 55. minutu i postavio konačan rezultat meča.

Dinamo je nakon novog remija na sedam bodova zaostatka u odnosu na lidera tabele Šahtjor uz utakmicu manje.

Zirka je na domaćem terenu u Kropivnickom slavila sa 1:0 protiv Vorskle, a jedini gol dao je Aleksej Čičikov u 19. minutu.

Zorja je u Luhansku vodila na poluvremenu sa 2:0 golovima Brazilca Jurija i Artjoma Gromova, ali je Aleksandrija došla do boda u nastavku pogocima Sergeja Starenkija i Valerija Bondarenka.

Srpski vezista Željko Ljubenović ušao je u igru za domaći tim sa klupe.

Veres je u Rovnu igrao 1:1 sa Olimpikom – u vođstvo su došli golom Mihajla Sergijčuka, a bod gostima iz Donjecka doneo je Španac Moa.

Pogledajte REZULTATE i TABELU ukrajinskog šampionata.