Šahtjor bez zrna milosti prema sugrađanima

Ukrajina 24. avg. 201820:36 > 20:40
Lars Baron/Bongarts/Getty Images

U derbiju Donjecka gostujući fudbaleri Šahtjora savladali su u prvom meču šestog kola ukrajinske Premijer lige Olimpik rezultatom 5:2 (4:1) i zabeležili petu pobedu u šampionatu, dovoljnu za očuvanje prvog mesta na tabeli.

Meč koji ste ekskluzivno mogli da gledate na Sport klubu 1 otvoren je veoma efikasno, pa su već posle 18 minuta gosti vodili sa 2:1.

Prvo ih je u vođstvo doveo naturalizovani Brazilac Marlos u 11. minutu, a u 17. prednost je duplirao Žunior Moraeš, a samo minut kasnije na 2:1 smanjio je vezista Olimpika Henadij Pasič.

Ipak, do kraja poluvremena Šahtjor je praktično uspeo da reši meč i dođe do prednosti od 4:1, a golove su postigli ponovo Moraeš u 32. minutu i Taras Stepanenko u 41.

U nastavku smo do novog gola čekali do 75. minuta, kada je het-trik kompletirao Moraeš – bio je to njegov šesti gol u sezoni, čime je prvi strelac na startu šampionata, a najbljiži pratilac mu je upravo saigrač Marlos.

Konačnih 5:2 postavio je fudbaler Šahtjora Oleg Dančenko autogolom u 76. minutu.

Nakon pobede tim portugalskog trenera Paula Fonseke je na prvom mestu sa 15 bodova iz šest kola ispred Aleksandrije, koja ima 12 i meč manje, dok se Olimpik nalazi na šestom mestu sa šest bodova.

Od 2017. godine fudbaleri Olimpika iz Donjecka igraju utakmice na kojima su domaćini na stadionu Valerij Lobanovski u Kijevu, dok Šahtjor više od godinu dana domaćinstvo ima u stadionu Metalista u Harkovu. Žunior Moraeš bio je napadač kijevskog Dinama tri godine, pa prosle prelaska u redove velikog rivala Šahtjora na stadionu na kojem je briljirao nije naročito popularan.

Šahtjor je dvostruki uzastopni šampion Ukrajine.

Pogledajte REZULTATE i TABELU ukrajinske Superlige.