Dinamo 5 od 5, Mariupolju goleada

Ukrajina 20. okt. 201818:13 > 18:14
EuroFootball, Getty Images Sport

Fudbaleri kijevskog Dinama pobedili su Vorsklu na gostovanju 1:0 u meču 12. kola ukrajinske Premijer lige.

Jedini pogodak za goste dao je Viktor Tsigankov u 40. minutu na asistenciju Vladislava Supriage.

To je peta uzastopna pobeda za Dinamo, čime je nastavio poteru za vodećim Šahtjorom. Kijevljani sada imaju 29 bodova, a tim iz Donjecka dva više.

U goleadi u Mariupolju, domaći tim je savladao Zorju sa 3:2. Mariupolj je poveo golom Borjačuka u 30. minutu, a isti igrač je šest minuta kasnije povisio na 2:0. Gosti su u 60. mogli da smanje zaostatak, ali je Kočergin promašio penal, da bi u 65. igrač Mariupolja Fedorčuk dobio drugi žuti karton. U 79. je i Zorja ostala da desetoricom posle isključenja Karavaeva, što su domaći iskoristili i posle četiri minuta povisili na 3:0 preko Zubkova i rešili pitanje pobednika.

Zorja je u samom finišu uspela da ublaži poraz, a strelci su bili Gromov u 90. i Kočergin u 90+3.

Mariupolj je sada peti na tabeli sa 17 bodova i zauzima peto mesto. Zorja je šesta sa 14.