Šahtjor razbio Dinamo za +16!

Ukrajina 31. maj. 202018:16 > 18:25
Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Fudbaleri Šahtjora u velikom derbiju ukrajinskog šampionata na neutralnom terenu u Kijevu pobedili su Dinamo rezultatom 3:1 i još jednom potvrdili da su najbolja ekipa u ligi.

Tim iz Donjecka je laganim trijumfom pred praznim tribinama Olimpijskog stadiona najvećem rivalu pobegao čak 16 bodova. Dinamo je na deobi druge pozicije sa ekipama Desne i Zorje sa po 46 bodova.

Šahtjor je dominirao u duelu 24. kola ‘šampionske grupe’ iako je tim iz Kijeva poveo u 38. minutu pogotkom Bujalskog. Ipak, prednost Dinama trajala je manje od minuta jer je odlični Marlos praktično u prvom idućem napadu Šahtjora izjednačio.

Brazilac se u 67. minutu i drugi put upisao u strelce za potpuni preokret 2:1, a konačan rezultat sedam minuta kasnije postavio je njegov sunarodnik Antonio.

Mečeve prvenstva Ukrajine pratite na kanalima Sport Kluba.