Kravčuk doneo bod Vorskli u Lavovu

Oliver Hardt/Bongarts/Getty Images

Odigran je prvi meč 29. kola doigravanja za opstanak Premijer lige Ukrajine. Lavov i Vorskla odigrali su nerešeno 2:2.

Za domaćina ovaj meč nije imao preterani značaj sa takmičarskog aspekta, ali Vorskli je mnogo značio u borbi za ulazak u baraž za Ligu Evrope. Tako su i krenuli i več u osmom munutu došli do vođstva golom Čeliadina. Gosti su imali vođstvo sve do 55. minuta kada je Jakoveli doneo izjednačenje. Potpunoi preokret doneo je Borzenko 20 minuta kasnije. Ipak, Kravčuk je u 89. minutu uspeo da donese bod Vorskli, koji joj daje teoretsku šansu da bi na kraju mogla u Evropu.

Vorskla je treća sa 28 bodova, šest manje od Dnjepra, koji ima mesto koje vodi u baraž za Ligu Evrope. Lavov je pretposlednji sa četiri boda manje, ali i već obezbeđenim opstankom zbog odustajanja Karpatija.