Šta je Kolos za moćne "rudare"

Handout/VfL Wolfsburg via REUTERS

Fudbaleri Šahtjora ostvarili su 26. pobedu u šampionatu Ukrajine pošto su u pretposlednjem kolu savladali ekipu Kolosa sa 2:0.

Šahtjor je već osigurao titulu, četvrtu uzastopno, pa su misli njegovih igrača više okrenute ka predstojećem nastavku Lige Evrope i revanšu sa nemačkim Volfsburgom, nego utakmicama u nacionalnoj ligi.

I protiv Kolosa su, kao i u većini utakmica, glavni posao u napadu odradili Šahtjorovi Brazilci. Istina, prvi strelac Žunior Maraeš sad ima ukrajinski pasoš. On je ušao u igru tek u drugom poluvremenu i u samom finišu meča postigao svoj 20. gol u šampionatu. Prethodno je protivnika „otvorio“ 21-godišnji Markinjos Siprijano, kome je to bio prvenac u dresu Šahtjora.

Šampione očekuje još samo jedan meč u prvenstvu Ukrajine i to 19. jula protiv Oleksandrije. Posle toga se okreću Ligi Evrope gde „Rudari“ iz Donjecka imaju dobre šanse za prolaz jer su u prvoj utakmici u Nemačkoj savladali Volfsburg sa 2:1.