Preokret Dinama vredan Lige šampiona

Ukrajina 16. jul 202020:19 > 20:36
Oliver Hardt/Bongarts/Getty Images

Kijevski Dinamo slavio je na svom terenu u direktnom duelu za drugo mesto protiv Zarje 3:1 i tako došao na 90 minuta od plasmana u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Gosti iz Luhanska ovaj meč dočekali su na drugom mestu sa bodom prednosti i pobedom bi kolo pre kraja izborili plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona. Upravo je Zarja prva došla do gola, preko Gromova već u drugom minutu. Međutim, do 15. minuta stvari su se dijametralno promenile. I to za svega 60 sekundi. Prvo je u 14. minutu Cigankov doneo izjednačenje, a već u narednom napadu Sidorčuk postiže gol za potpuni preokret. Kos oba gola asistent je bio Bujalski. U 34. minutu Dinamo stiže i do trećeg gola, a Cigankov do drugog i tada je bilo jasno da će bodovi ostati u glavnom gradu Ukrajine.

Ovom pobedom Dinamo je izbio na drugo mesto sa 59 bodova, dva više od Zarje i dovoljan mu je bod u poslednjem kolu u gostima protiv demotivisanog Kolosa, da bi sačuvao to drugo mesto. Zarja dočekuje Desnu i nadaće se porazu Dinama.

U drugom meču dana doigravanja za šampiona Oleksandrija je slavila u gostima protiv Desne 3:1, dok su odigrana i dva mesta doigravanja za opstanak, a u oba su slavili gosti. Olimpik iz Donjecka pobedio je u Lavovu istoimeni tim 5:1, dok je Marijupolj slavio u Vorskli 2:1. Ali niko od ovih timova neće ispasti, jer je to mesto rezervisano za Karpati, koji je odustao od takmičenja usred sezone.