Ne jedan, ne dva, tri penala za Šahtjor, dobio i Dinamo

Ukrajina 21. avg. 202019:58 > 20:01
Wolfgang Rattay/Pool via Getty Images

Fudbaleri kijevskog Dinama i Šahtjora ostvarili su sigurne pobede na otvaranju nove sezone ukrajinske Premijer lige. Dinamo je kao gost savladao Olimpik Donjeck sa 4:1, dok je Šahtjor kod kuće bio bolji od Kolosa 3:1.

Kijevljani su poveli golom Bujaljskija u devetom minutu, da bi prednost bila duplirana autogolom Zavijskija.

Nadu domaćem timu doneo je Politilo u 23. minutu, ali u nastavku Dinamo sa dva pogotka dolazi do ubedljivog trijumfa – strelci su bili Suprijaga u 56. i Cigankov u 87. minutu.

A Šahtjoru je dosuđeno čak tri penala u sudaru sa Kolosom – prvi je u nadoknadi prvog poluvremena promašio Tajsona, a u 53. minutu neuspešan je bio i Marlos. Konačno, treći jedanaesterac Šahtjor je pretvorio u gol, tačnije učinio je to Alan Patrik u 61. minutu.

Isti igrač dao je gol za 2:0 u 70. minutu, dva minuta kasnije pitanje pobednika rešio je Tete, a počasni pogodak za goste delo je Kostišina.

Dinamo i Šahtjor 25. avgusta sastaju se u Superkupu Ukrajine.