Petarda Vorskle na otvaranju sezone

Ukrajina 23. avg. 202017:35 > 17:39
REUTERS/Rafael Marchante

U prvom kolu ukrajinske Premijer lige Vorskla je bila bolja od Ruha 5:2, dok su Inhulec i Dnjepar remizirali 1:1.

Novi premijerligaš Inhulets je igrao nerešeno sa Dnjeprom 1:1. Oba gola su postignuta u prvom poluvremenu. Curkikov je bio strelac za Dnjepar i to u 33. minutu, da bi samo devet minuta kasnije izjednačio Balan. Nije bilo pogodaka u drugom poluvremenu tako da je duel završen 1:1.

Vorskla je bila ubedljiva protiv Ruha iz Ljvova 5:1. Već u prvom poluvremenu je Vorskla imala četiri data gola. Pogađali su Puclin u 10, Stepanjuk u 26, Duts je dao autogol u 43. minutu, a Sklijar je u četvrti gol dao samo minut kasnije. U drugom poluvremenu je brzo bilo i 5:0 za Vorsklu, gol je dao Kulah, da bi prvi gol za Ruh postigao Fedorčuk u 63. minutu. Još jedan, ispostaviće se samo počasni pogodak za goste je postigao Bostjuk u nadoknadi.