Prvo pa muško: Lučesku odveo Dinamo do Superkupa

Epsilon, Getty Images Sport

Kijevski Dinamo osvojio je prvi trofej u novoj sezoni sa novim trenerom Mirčeom Lučeskuom, pošto je u Superkupu savladao Šahtjor 3:1.

Ovo je prvenstveno lični trijumf za čuvenog rumunskog trenera, koji je trenirao i Šahtjor u najplodonosnijem periodu kluba. Navijači su ga terali, ali on se nije dao. A sada im je doneo i trofej.

Dinamo je ovo rešio praktično blickrigom u prvih pola sata. Postigao je kijevski tim dva gola za samo 11 minuta. Prvo je u 20. minutu De Penja doneo vođstvo, a u 31. duplirano je pogotkom Rodrigesa. Uspeo je Šahtjor do poluvremena da smanji golom Moraesa u 37. minutu. Dinamo je umešno čuvao minimalni kapital, a onda je u 83. minutu uspeo da zada konačan udarac velikom protivniku preko Sola i dođe do trofeja.

Kijevski tim odbranio je trofej u Superkupu osvojen prošle godine i to mu je ukupno deveti.