Goleada u Kijevu, Šahtjor samo do boda

Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

U nedeljnim mečevima petog kola ukrajinske Premijer lige pobede su ostvarili Olimpik i Kolos, a dva meča su završena bez pobednika.

Olimpik je sa 3:2 u Kijevu dobio Oleksandriju.

Zahedi je u osmom minutu pogodio za vođstvo domaćeg tima, a u 25. je Babohlo autogolom doneo 2:0 Olimpiku.

Zotko je iz penala u 44. povisio na 3:0, a u završnici prvog dela igre vezista Oleksandrije Banada dobio je direktan crveni karton.

I pored toga što su gosti nastavili sa desetoricom, do kraja meča Olimpik nije mogao do novog pogotka, a dva gola za goste postigli su Sitalo u 62. i Hrečiškin u drugom minutu sudijske nadoknade.

Kolos je dobio Marijupolj 1:0, dok su Desna i Šahtjor remizirali 2:2, a pobednika nije bilo ni na meču Dinamo Kijev – Zorja. Rezultat je bio 1:1.