Desna iza ukrajinskih velikana

Getty images/Steve Welsh

Desna nastavlja sjajan niz u ukrajinskom šampionatu. U poslednjoj utakmici subotnjeg programa devetog kola Premijer lige pobedila je Minaj (1:0) i vinula se na treće mesto, iza velikana Dinama i Šahtjora.

Gol odluke na kijevskoj Obolon areni postigao je Pilip Budkivski u 80. minutu.

Čak šest golova viđeno je u meču Olimpika i Marijupolja (3:3). Iako je Benito u 36. pogodio za 1:0, domaći tim do boda spasa stigao je u petom minutu sudijske nadoknade vremena, preko Kargboa. Gosti iz Marijupolja postigli su dva gola sa bele tačke, precizni su bili Sikan u 44. i Mišinov u 45+2. minutu, Tankovski je u 73. pogodio za 1:3. Politilo je smanjio prednost gostiju u 79. minutu i najavio foto-finiš u kojem na kraju nije bilo pobednika.

Oleksandrija je na domaćem terenu slavila protiv Ljvova. Gol odluke postigao je Tretjakov u 70. minutu.

Posle nepoptpunog devetog kola, Olimpik iz Donjecka skočio je na sedmo mesto sa 13 bodova, koliko ima i osmoplasirana Oleksandrija. Marijupolj sa bodom zaostatka zauzima 12. poziciju. Na začelju su Minaj (šest bodova), Ljvov (4) i Ruh (3).