Šahtjor razbio Dinamo

Getty Images/Stuart Franklin

U derbiju jesenjeg dela sezone, Šahtjor je razbio oslabljeni Dinamo u Kijevu (3:0). "Rudari" su posle devetog kola ukrajinske Premijer lige stigli na drugo mesto, sa svega bodom zaostatka za liderom iz Kijeva.

Uzbudljiv duel na kijevskom Olimpijskom stadionu najavio je Moraes, golom u 34. minutu, za vođstvo Šahtjora. U poslednjim sekundama prvog poluvremena, direktan crveni karton dobio je Sergej Sidorčuk, vezista Dinama. Oslabljeni Kijevljani, u nastavku, nisu mogli dostojno da pariraju sjajnim gostima iz Donjecka. Brazilci Antonio u 66. i Alan Patrik u 72. minutu, overili su veliki trijumf Šahtjora.

Trener Dinama, Mirza Lučesku, u protokol je stavio svega 16 fudbalera, čak osmorica su pre utakmice bila pozitivna na virus korona.

Fenjeraš Ruh iz Ljvova remizirao je sa Inhulecom (2:2).

Na utakmici Zarje i Vorskle nije bilo golova.