Kijevljani po planu

Ukrajina 21. nov. 202018:16 > 18:20
REUTERS/Bernadett Szabo

Kijevski Dinamo nije imao većih problema na gostovanju Ingulecu (2:0), u desetom kolu ukrajinskog šampionata.

Na stadionu Zirke, lider je trijumf nagovestio već u 15. minutu. Harmaš se najbolje snašao ispred mreže domaćina i matirao golmana Šusta. Pobedu Dinama overio je Šaparenko u finišu utakmice.

Šahjtor nije imao snage da “unovči” veliki trijumf od pre 14 dana, u derbiju protiv Dinama. Kao privremeni domaćin, na Olimpijskom stadionu u Kijevu, “rudari” su remizirali sa Oleksandrijom (1:1). Posle bledog prvog poluvremena, u drugom minutu nastavka, Dodo je doveo Šahtjor u prednost, da bi Banata, pet minuta kasnije, vratio utakmicu u egal stanje. Šahtjor je od 31. minuta igrao sa desetoricom, isključen je Moraeš.

Dinamo sa 23 boda čuva prvo mesto, drugoplasirani Šahtjor zaostaje tri. Šesta Oleksandrija ima 14 poena, Ingulec je 11. sa sedam.