Jovićević i igrači s terena morali u sklonište

Ostale lige - Fudbal 29. okt 202219:15 0 komentara
Šahtjor Donjeck
REUTERS/Russell Cheyne via Guliver

Utakmica 10. kola ukrajinskog prvenstva između Šahtjora i Oleksandrije prekinuta je u prvom poluvremenu zbog vazdušne uzbune. Šahtjor kao trener vodi hrvatski stručnjak Igor Jovićević.

Fudbal u Ukrajini:

Oleksandrija je u Ljvovu protiv Šahtjora vodila od petog minuta, kada je pogodio Curikov.

Međutim, u 40. minutu oglasile su se sirene koje upozoravaju na mogući vazdušni napad, pa je utakmica prekinuta. Sudije su postupile po protokolu koji je propisan pred početak takmičenja u ratnim okolnostima.

Utakmica je nastavljena u subotu uveče, a do kraja susreta postignuta su još dva gola, pa je meč, daleko kasnije nego što je trebalo, okončan rezltatom 2:2. Mudrik je u 82. minutu doneo prednost Šahtjoru od 2:1, ali je bod Oleksandriji doneo Demčenko u 86. minutu.