Kijevljani čuvaju odstojanje

REUTERS/Bernadett Szabo

Pobedom nad Oleksandrijom (2:1), u 20. kolu Premijer lige, fudbaleri Dinama sačuvali su prednost od sedam bodova ispred prvog pratioca Šahtjora.

Domaća ekipa stigla je do prednosti u 14. minutu, zahvaljujući Sitalu. Izjednačio je Šaparenko, u 35. minutu, sa 11 metara. Lomili su Kijevljani dugo žilavu odbranu Oleksandrije i napokon na početku sudijske nadoknade vremena, u režiji Rodrigeša, stigli do tri boda. Fudbalerima Dinama poništen je pogodak, sredinom drugog poluvremena, na asistenciju VAR sobe.

U derbiju kola, Šahtjor je pobedio Vorsklu u Poltavi (2:0). Junak je bio dvostruki strelac, Žunior Moraeš, sa dva mata, u 42. i 62. minutu.

Duel Minaja i Kolosa, u Užgorodu, završen je bez golova.

Iza Dinama (49) i Šahtjora (42), slede Zarja (35), Desna (33), Vorskla (31), Kolos (30) i Oleksandrija (26). Minaj je pretposlednji sa 15 bodova.