Kiks Šahtjora

fudbal kopačka lopta
Shutterstock, Inc

Fudbaleri Šahtjora odigrali su bez golova na gostovanju Kolosu, u 14. kolu ukrajinske Premijer lige. Ekipa iz Donjecka sada za liderom Dinamom zaostaje tri boda.

Oleksandrija je stigla do trijumfa u Marijupolju. Odlučio je pogodak Sitala, u finišu prvog poluvremena.

Dnjepar 1 bio je uspešniji od Inhuleca – 2:0. Pobednik se nazirao do odmora, gol Daglasa u 11. i autogol Kučarenka u 42. minutu obezbedili su ekipi iz Dnjepropetrovska tri boda.

Pobednika nije bilo u duelu Ruha i Vorskle – 1:1. Klimčuk je sa bele tačke obezbedio prednost domaćem timu, sredinom prvog poluvremena. Početkom nastavka Citaišvili je zaključio zanimljiv duel.

Vorskla je peta sa 21 bodom, slede Oleksandrija i Kolos (po 19), Olimpik iz Donjecka (17), Marijupolj (16), Ljvov (12), Dnjepar 1 i Inhulec (11), Ruh i poslednjeplasirani Minaj (10).