Oporavak Vorskle

fudbal kopačka lopta
Shutterstock, Inc

Nakon dva poraza u tri poslednja susreta, fudbaleri Vorskle ponovo su na pobedničkoj stazi. Sa 2:1 pobedili su Lvov, u Poltavi, u 21. kolu Premijer lige.

Kane (47) i Kulač (50) obezbedili su domaćem timu prednost od dva gola. Na suprotnoj strani, sredinom drugog poluvremena, precizan je bio Dovgi za konačnih 2:1.

Zarja je sa 2:0 pobedila Inhulec. Precizni su bili Jurčenko (51) i Žuninjo (60).

Istovetnim rezultatom Ruh je stigao do tri boda u duelu sa Minajom. U listu strelaca upisali su se Kuharuk (66) i Kondrakov (83). Gosti su u poslednjim sekundama susreta ostali sa desetoricom na terenu.

Jedini trijumf u gostima upisali su fudbaleri Kolosa na terenu Olimpika (2:1). Kargbo je na isteku prvih pola sata igre domaćem timu obezbedio prednost, ali su u nastavku Kostišin u 68. i Milko u 87. minutu režirali preokret.

Zarja je treća sa 38 bodova, Vorskla peta sa 34, šesti Kolos ima 33. Poslednjih pet mesta, u konkurenciji 14 klubova, zauzimaju Inhulec (19), Olimpik (17), Ruh (16), Lvov i Minaj (po 15).