Zarja slavila protiv Šahtjora, Dinamo na +4

Ukrajina 28. feb. 202120:59 > 22:01
Dinamo Kijev
Printscreen

Za najveće iznenađenje 16. kola ukrajinskog šampionata postarali su se fudbaleri Zarje pobedom nad Šahtjorom – 1:0.

Čovek odluke bio je Dmitro Ivanisenia, strelac olučujućeg pogotka u četvrtom minutu zaustavnog vremena. Gosti iz Luganska stigli su do trijumfa sa desetoricom, direktan crveni karton dobio je Žuninjo u finišu utakmice.

Kiks najljućeg rivala iskoristili su fudbaleri Dinama i sa 4:1 pobedili na gostovanju fenjerašu Ljvovu. Besiedin u prvom, Cigankov sa bele tačke u 36, Kedziora u 52. i Lednev u 90. minutu obezbedili su Kijevljanima tri boda. Na suprotnoj strani, precizan je bio Nih u 69.

Minaj je sa 2:1 pobedio Olimpik iz Donjecka. Oba pogotka za domaći tim, sa bele tačke, postigao je Anatoli Nurijev, Fomakvang je pogodio mrežu Minaja.

Dinamo je odmakao Šahtjoru četiri boda – 37:33. Zarja je treća sa 29, Olimpik osmi sa 17. Poslednja tri mesta zauzimaju Minaj (13), Inhulec i Ljvov (12).