Vlahović x2: Dušan nastavio tamo gde je stao prošle sezone

Fudbal 13. avg. 202123:08 > 23:191 komentar
Dušan Vlahović
REUTERS/Alberto Lingria

Ekipa Fiorentine ubedljivo je pobedila Kozencu sa 4:0 u prvom kolu Kupa Italije, a dvostruki strelac bio je mladi srpski golgeter Dušan Vlahović.

Ljubičasti su lako preskočili prvu prepreku i plasirali se u drugo kolo Kupa Italije, a reprezentativac Srbije započeo je novu sezonu onako kako je završio prethodnu.

Vlahović je već u četvrtom minutu postigao vodeći gol za Fiorentinu, a drugi put je hrvatskog golmana Kristijana Matoševića matirao u četvrtom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena.

Prethodno je mrežu gostiju zatresao i Argentinac Nikolas Gonzales, koji je asistirao Vlahoviću kod vodećeg gola, pa je Fiorentina na odmor otišla sa nedostižnih 3:0.

Konačan rezultat postavio je Lorenco Venuti već u 51. minutu.

Pored Dušana Vlahovića u startnoj postavi Fiorentine bio je i Nikola Milenković, koga mediji poslednjih dana sele u Premijer ligu, u redove Totenhema i Vest Hema.

Preokret Đenove, od 0:2 do 3:2

Pored Fiorentine u drugu rundu Kupa Italije plasirali su se Specija, Đenova i Udineze. Posebno je dramatično bilo u Đenovi, gde je domaćin gubio sa 2:0 i na kraju pobedio sa 3:2. Goran Pandev je zaigrao u drugom poluvremenu, dok je Milan Badelj bio u startnoj postavi Đenove.  Gosti su od 39. minuta imali igrača manje jer je isključen Argentinac Markos Kurado.

Rezultati prvog kola Kupa Italije:

Pordenone – Specija 1:3

Đenova – Peruđa 3:2

Udineze – Askoli 3:1

Fiorentina – Kozenca 4:0

Ostali mečevi prve runde na programu su u subotu, nedelju i ponedeljak.

Najbolji timovi Serije A, njih osam od prošle sezone – šampion Inter, AC Milan, Atalanta, Juventus, Napoli, Lacio, Roma i Sasuolo – uključuju se tek od osmine finala.