Voša teškom mukom do pobede nad Novim Pazarom

Fudbal 22. avg. 202118:27
FK Vojvodina Slavoljub Đorđević Uroš Kabić
Foto FK Vojvodina

Fudbaleri Vojvodine došli su do tek druge pobede u Superligi ove sezone, pošto su u meču šestog kola savladali kod kuće Novi Pazar 2:1.

Mučila se Vojvodina kao i u nekim ranijim mečevima, ali ipak je uspela ovog puta da dođe do tri boda. Delovalo je posle gola Vukadinovića već u 10. minutu da će ovo biti nešto lakša utakmica za izabranike Slavoljuba Đorđevića. Međutim, muke su postale još veće od 49. minuta kada je izjednačenje doneo Aganspahić.

U tim trenucima Novi Pazar je imao rezultat koji bi mu omogućio osvajanje prvog boda u istoriji na terenu Vojvodine. Ali u 78. minutu vođstvo Novosađanima vraća Mrkaić. Ovog puta gosti nisu imali odgovor u vidu gola i Vojvodina je, posle dosta muka, ipak upisala planirana tri boda.

Ekipa Slavoljuba Đorđevića nalazi se na osmom mestu sa osam bodova, dok je Novi Pazar 14. sa samo jednim bodom.