Vunderkind: Vlahović srušio Lacio i ušao u istoriju

Fudbal 8. maj 202122:42 1 komentar
Dušan Vlahović
Alessandro Garofalo/LaPresse via AP

Srpski napadač Dušan Vlahović potvrdio je da igra u nezaboravnoj formi. Postigao je oba gola u pobedi Fiorentine u 35. kolu protiv Lacija.

Vlahović je prvi gol postigao u 32. minutu. U maniru klasnog centarfora sjajno je reagovao u šesnaestercu i zatresao mrežu Strakoše. To je srpskom centarforu bio ukupno 20. gol u Seriji A ove sezone, čime je postao tek četvrti strani fudbaler u dresu Fiorentine kojem je to pošlo za rukom, a osim njega to su uspeli Pedro Petrone, Kurt Hamrin i Gabrijel Batistuta.

Vlahović je postao i prvi srpski napadač sa 20 i više golova u sezoni u jednoj od liga petice još od sezone 2002/03. i Darka Kovačevića u Real Sosijedadu.

Do kraja je Fiorentina imala još nekoliko dobrih prilika. Sa druge strane Lacio je potpuno razočarao. Imao je preimućstvo u posedu, ali nije uspeo da napravi ništa konkretno u utakmici koja mu je mnogo značila u borbi za plasman u Ligu šampiona. I taman kada se bližio kraj utakmice Vlahović je rešio da potpuno obeleži ovaj meč. U 89. minutu odlično je skočio u šesnaestercu i glavom zatresao mrežu za 2:0. Pride, tim golom Vlahović je došao na deobu drugog mesta liste strelaca sa Romeluom Lukakuom, koji takođe ima 21 gol na kontu. Ispred je samo Kristijano Ronaldo sa 27 golova.

Fiorentina se ovom pobedom popela na 13. mesto sa 38 bodova, još neobezbeđenim opstankom, ali je sada veoma blizu s obzirom da ima sedam bodova više od Beneventa koji je prvi u zoni ispadanja. Lacio je ostao šesti sa 64 boda i ima pet bodova manje od Atalante, Juventusa i Milana.