Zato je Leva igrač sezone – doneo Bajernu prvo mesto!

Bundesliga 19. dec. 202020:33 > 20:471 komentar
Robert Levandovski
Lars Baron/Getty Image

Poslednji meč subotnjeg programa nemačeke Bundeslige imao je spektakularan finiš, a Bajern je stigao do pobede od 2:1 (1:1) posle preokreta protiv Leverkuzena i izbio na čelnu poziciju na tabeli. Po ko zna koji put, junak trijumfa Bavaraca bio je poljski napadač i igrač godine u izboru FIFA – Robert Levandovski.

Poveli su domaći na „Bajareni“ golom Čeha Patrika Šika u 14. minutu posle asistencije Amiriija, moglo je biti već 2:0 u 28. minutu, ali je drugi pogodak Šika ponišitio VAR.

Ipak, do kraja poluvremena Bajern dolazi do poravnanja – na asistenciju Tomasa Milera pogodio je Robert Levandovski.

Napadao je Bajern želeći da reši derbi dosadašnjeg toka šampionata u svoju korist, u igru su ušli i Kimih i Muzijala, ali je do gola i sva tri boda ekipa Hansija Flika došla tek u trećem minutu sudijske nadoknade, a strelac je po drugi put na meču, a čak 17. put u sezoni bio Levandovski. Ovog puta asistirao mu je Jošua Kimih.

Bajern je tom pobedom izbio na prvo mesto tabele sa 30 bodova, dva više od prvog pratioca – urpavo Bajera. Bajern nije poražen na prethodnih 19 mečeva u svim takmičenjima, a poslednji put je izgubio od Hofenhajma 27. septembra.

Bajer je okončao niz od 11 mečeva u kojima je imao 10 pobeda i remi. U narednom kolu protivnik će im biti Ajntraht u Frankfurtu, dok će Bajern na „Alijanc areni“ dočekati Majnc.