Loša forma pred Katar? Švajcarci izgubili od Gane 2:0

Vesti 17. nov 202215:58 0 komentara
REUTERS/Carl Recine via Guliver image

Fudbaleri Švajcarske su u pripremnoj utakmici pred Mundijal u Kataru izgubili od Gane 2:0.

Reprezentacija Gane je utakmicu u Abu Dabiju prelomila tek pred kraj utakmice. Tada su strelci za „crne zvezde“

Do tada su Švajcarci imali dve ozbiljne prilike. Prvu već u šestom minutu kada je Ruben Vargas šutirao pored gola. Posle 32. minuta igre je Injaki Vilijams imao dobru priliku kada je glavom šutirao preko prečke, ali nije doneo vođstvo Gani. Pred kraj prvog poluvremena je Salisu imao veliku šansu ali je i njegov šut iz blizine otišao van okvira gola.

Noa Okafor je svoju priliku propustio početkom drugog poluvremena kada je šutirao pored gola Gane.

Kasnije je usledio blickirg Gane koji je rezultirao sa dva gola.

Protivnik Srbije u grupi G je odigrao pripremni meč protiv Gane zbog toga što će protiv slične reprezentacije igrati u prvom kolu. Protivnik će tada biti Kamerun.