Mesijev bilijarski gol i Encov projektil za slavlje Gaučosa

Vesti 26. nov 202221:57 1 komentar
(Radost Lea Mesija i Hulijana Alvareza) Argentina's Lionel Messi celebrates scoring their first goal with Julian Alvarez FIFA World Cup Qatar 2022 - Group C - Argentina v Mexico
REUTERS/Pedro Nunes (Radost Lea Mesija i Hulijana Alvareza)

Pravi fudbalski rat u Dohi pripao je Gaučosima! Fudbalska reprezentacija Argentine posle velike borbe pobedila je selekciju Meksika u meču drugog kola C grupe Svetskog prvenstva u Kataru.

Meč na stadionu Lusail Ikonik u Dohi završen je rezultatom 2:0. Vodeći gol je u 64. minutu postigao, ko drugi, nego Lionel Mesi! Konačan rezultat postavio je rezervni igrač Enco Fernandez u 87. minutu.

Argentinci su kao favoriti bili pod velikim pritiskom nakon startnog kiksa protiv Saudijske Arabije (1:2), dok je Meksiko u prvom kolu igrao nerešeno protiv Poljske (0:0).

Prvo poluvreme ličilo je na pravi fudbalski rat. Mnogo borbe, duela i oštrih startova. A premalo prave igre i prilika za gol. Zapravo, nije ih ni bilo.

Meksikanci predvođeni s klupe iskusnim argentinskim trenerom i bivšim selektorom gaučosa Gerardom Martinom prepustili su loptu rivalu, ali branili su se organizovano i veoma disciplinovano. Argentinci u tom periodu igre nisu uputili nijedan udarac u okvir gola, samo jedan pokušaj glavom Lautara Martineza pored gola.

U drugom poluvremenu Leo Mesi i saigrači krenuli su odlučnije ka golu rivala. Upravo je Mesi bio u prilici da zapreti u 52. minutu iz slobodnog udarca, ali je šutirao loše, visoko iznad gola.

Bila je to samo najava onoga što će se dogoditi u 64. minutu: ličilo je na još jedan spori napad Argentinaca, međutim, Di Marija je primetio Mesija po sredini gola i prosledio mu loptu na nekih 21, 22 metara od gola Meksika. Usledio je bilijarski precizan udarac i golman Očoa nije mogao ništa – 1:0 za Argentinu i erupciju oduševljenja među njenim navijačima na tribinama stadiona u Dohi.

Od tog trenutka su i Meksikanci zaigrali ofanzivnije, ali prekasno i nedovoljno. Istovremeno, ostavili su više prostora argentinskim napadačima što je sjajno iskoristio 21-godišnji Enco Fernandez i fantastičnim udarcem u 87. minutu postavio konačan rezultat – 2:0! Asistencija je upisana Leu Mesiju.

Zanimljivo je da je ovo bio Mesijev 21. meč na Svetskim prvenstvima po čemu se izjednačio sa slavnim zemljakom Dijegom Maradonom. Takođe i osmi mundijalski gol koliko je upravo postigao i El Pibe.

Na tabeli C grupe sada je sledeći redosled: Poljska 4, Argentina 3, Saudijska Arabija 3, Meksiko 1 bod. U poslednjem kolu 30. novembra igraju Argentina – Poljska i Meksiko – Saudijska Arabija.