Marokanac Agerd na neslavan način ušao u istoriju SP

Vesti 1. dec 202217:29 1 komentar
Maroko Kanada Nayef Aguerd of Morocco scores an own goal during the FIFA World Cup Qatar 2022 Group F match between Canada and Morocco at Al Thumama Stadium on December 01, 2022 in Doha, Qatar. Canada v Morocco: Group F - FIFA World Cup Qatar 2022
(Photo by Vassilis Morellas - Pool/Getty Images)

Defanzivac Maroka Najef Agerd postigao je autogol u utakmici trećeg kola grupne faze Svetskog prvenstva protiv Kanade.

Povezano

Fudbaler engleskog Vest Hema je u 40. minutu pokušao da preseče napad Kanađana, ali je taman toliko skrenuo loptu da je ona prevarila golmana Maroka kao loptu u gol svog tima, na semaforu je bilo 2:1 u korist Marokanaca.

Ovaj autogol bio je prvi na Mundijalu u Kataru i jubilarni 100. u istoriji svih svetskih prvenstava.

U toku je drugo poluvreme meča između Maroka i Kanade. Vodi afrička selekcija sa 2:1…

Ako ostannu trenutni rezultati (0:0 u duelu Hrvatske i Belgije), Maroko će biti senzacionalni pobednik grupe.