Neuspela generalka: Belgija pred Katar poražena od Egipta

(Tibo Kurtoa i selektor Roberto Martinez) Belgium's Thibaut Courtois and coach Roberto Martinez after the match Nations League - Third-Place Playoff - Italy v Belgium
REUTERS/Massimo Pinca (Tibo Kurtoa i selektor Roberto Martinez)

Fudbalska reprezentacija Belgije porazom je završila pripreme za Svetsko prvenstvo u Kataru.

Vesti SP

Bolji od belgijskih Crvenih đavola bili su fudbaleri Egipta.

Prijateljski meč ove dve selekcije odigran je u Kuvajtu, a egipatski Faraoni pobedili su sa 2:1.

Afrička reprezentacija vodila je sa 2:0, da bi Beglijanci tek u finišu meča stigli do pogotka. Mostafa Mohamed je u u 33. minutu savladao Kurtou i doveo Egipat u vođstvo. Na 2:0 povisio je na startu drugog poluvremena Trezege na asistenciju Mohameda Salaha. Konačan rezultat postavio je u 76. minutu Ikoma-Lois Openda nakon akcije sa Janikom Karaskom.

Ovo je bila generalna proba za Belgiju pred početak Svetskog prvenstva. Rezultatski svakako neuspešna. Selektor Belgije Španac Roberto Martinez isprobao je 17 igrača.

Belgija će u grupnoj fazi Svetskog prvenstva 2022. igrati protiv Hrvatske, Kanade i Maroka.