Olimpijakos gazio u Berlinu, Grci na plus 33

Euroleague 8. feb 202321:47 0 komentara
Guliver

U prvom meču 24. kola Evrolige nije bilo nikakvih dilemma, lider Olimpijakos je ubedljivo slavio protiv fenjeraša Albe - 93:60 (28:13, 17:22, 28:10, 20:15).

Olimpijakos je ostvario očekivani trijumf protiv Albe u gostima, 17. ove sezone. Na taj način tim iz Pireja osamio se na čelu tabele Evrolige, sada sa pobedom i utakmicom više u odnosu na madridski Real.

Čini se da je sve bilo rešeno već posle prve četvrtine. Olimpijakos je poveo sa 7:0, brzo je došao i do dvocifrene razlike (21:10). Do kraja prvog kvartala ekipa Jorgosa Barcokasa imala je i 15 poena viška (28:13).

Berlinci su zaigrali nešto bolje u drugoj četvrtini, iako je u jednom trenutku grčki sastav imao i „plus 21“ (39:18). Do kraja prvog poluvremena Alba je uspela da znatno spusti razliku (45:35).

Ispostavilo se da je to bilo sve od domaćina, koji je ostao prikovan za dno tabele. Usledila je još jedna paklena četvrtina Olimpijakosa, koji je prilično brzo stigao do nenadoknadive prednosti (72:43).

Na kraju, kod gostiju je Saša Vezenkov imao dabldabl učinak, 28 poena i 13 skokova, odlični su bili Vokap sa 15 poena i deset asistencij i Papanikolau sa 11 poena. Na drugoj strani, dvocifren je bio samo Olinde sa 16 poena.