A stiže Partizan… Senzacija Asvela u Barseloni

Vesti 9. dec 202222:41
Barselona, Asvel, Nando de Kolo
Rodolfo Molina/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Asvela napravili su prvorazrednu senzaciju pobedom protiv Barselone u "Blaugrani" u 12. kolu Evrolige - 75:74.

Povezane vesti

Francuski tim je prekinuo seriju od pet poraza, a čovek odluke bio je Nando de Kolo koji je na manje od dve sekunde pre kraja pogodio težak šut. Asvel je zabeležio četbrti trijumf u sezoni, dok su Katalonci prekinuli niz od tri poraza i sada imaju učinak 8-4.

Gosti su odlično počeli meč i u prvoj četvrtini imali su 11 poena prednosti, ali se Barsa postepeno vraćala i na poluvreme je otišla sa plus 6. Ekipa Šarunasa Jasikevičijusa je početkom treće deonice, serijom 6:0, obezbedila maksimalnih 12 poena viška (52:40) i malo ko je u tom trenutku verovao da gosti mogu do preokreta.

Ipak, Asvel je uspeo da uhvati priključak i u finišu utakmice zahvaljujući raspoloženom De Kolou dođe do iznenađujućeg trijumfa.

De Kolo je bio najefikasniji sa 19 poena uz 4 skoka i 3 asistencije, Jusufa Fal je dodao 14 i čak 18 skokova, a Parker Džonson 10. U domaćem timu Nikola Mirotić je zabeležio 17 poena i 5 skokova, Nikola Laprovitola 14, a Nikola Kalinić 5 (1/4 za dva, 1/3 za tri), 3 skoka i 2 asistencije za 26 minuta.

Asvel u sledećem kolu dočekuje Partizan, a Barselona ide u goste odličnom Monaku.

Baskonija je na svom terenu ubedljivo pobedila Bajern 78:53, a na poluvremenu tim iz Baskije imao je 14 poena prednosti (44:30).

Met Kostelo je predvodio domaće sa 14 poena, 7 skokova i 2 asistencije, Pjeria Henri je zabeležio 14 i 10 asistencija, a Vanja Marinković 9 (0/2 za dva, 3/3 za tri) za 19 minuta.

Kod gostiju Andrea Obst je imao 12, Kasijus Vinston 10, a Ognjen Jaramaz 2 poena (1/4 za dva, 0/2 za tri) uz 4 skoka za 16 minuta. Vladimir Lučić nije bio u timu.

Baskonija posle trećeg trijumfa u poslednja četiri meča ima učinak 7-5, a Bavarci su na 4-8.