Jan Veseli, Barselona
Rodolfo Molina/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Anadolu Efesa, Barselone i ostvarili su pobede u poslednjim mečevima desetog kola Evrolige.

Povezane vesti

Barselona je tri dana posle trijumfa protiv Partizana u „Blaugrani“ savladala i Baskoniju rezultatom 96:84. Katalonci su upisali četvrtu pobedu u poslednjih pet utakmica i na deobi su drugog mesta sa učinkom 7-3, a Baskonija je na 5-5.

Gosti iz Baskije su se dobro držali sve do polovine poslednje deonice kada je ekipa Šarunasa Jasikevičijusa serijom 9:1 došla do nedostižnih deset poena prednosti – 90:80.

Veseli je bio najefikasniji sa 18 poena uz po 3 skoka i asistencije, Higins je dodao 17, Da Silva 11, a Kalinić 7 (1/2 za dva, 1/1 za tri, 2/2 slobodna bacanja) uz 2 skoka i 4 asistencije za 26 minuta. U poraženom timu Hauard je zabeležio 25 poena (4/7 za tri), Kostelo i Henri po 13, a Marinković je ostao bez poena (0/2 za tri) uz 2 skoka za 12 minuta.

Barselona u sledećem kolu gostuje Albi, a Baskonija kod kuće igra sa Olimpijom iz Milana.

Anadolu Efes je u meču koji je trajao više od dva sata u Bolonji pobedio Virtus 85:80, a meč je obeležilo i isključenje Miloša Teodosića.

Dvostruki uzastopni šampion Evrope je u finišu treće deonice imao 16 poena viška (63:47) i činilo se da je utakmica rešena, međutim, Bolonjezi su uspeli da se vrate i obezbede neizvesnu završnicu.

Miki je na minut i po pre kraja smanjio na 77:76, a ispostavilo se da je ključna bila trojka odličnog Klajburna u sledećem napadu – 80:76. Upravo je Klajburn bio najefikasniji sa 21 poenom uz 7 skokova i 4 asistencije, Bobua se zaustavio na 19, a Micić na 12 (2/4 za dva, 2/8 za tri, 2/2 slobodna bacanja) uz 3 skoka i 5 asistencija za 36 minuta.

na drugoj strani se se istakli Lundberg sa 22 i Miki i Odželeje sa po 15 poena, dok je Teodosić za 18 minuta imao 6 poena (2/2 za dva, 0/6 za tri, 2/4 slobodna bacanja), 2 skoka i 4 asistencije.

Turska ekipa je u seriji od tri pobede (5-5) i u sledećem kolo dočekuje Olimpijakos, a Virtus (4/6) dolazi u Beograd na megdan Crvenoj zvezdi.

Žalgiris je u Valensiji bio bolji od španskog kluba 80:76 iako su domaći u tri četvrtine bili u prednosti.

Litvansku ekipu su do četvrte pobede u poslednjih pet utakmica predvodili Šmits sa 19, Evans sa 18 (4sk, 5as) i Brazdeikis sa 13 poena. Valensija je u seriji od tri poraza, a dvocifreni su bili Džons sa 19 (5sk, 7as), Veb sa 15, Harper sa 12 i Prepelič sa 10 poena. Dubljević je postigao 9 uz 3 skoka i 2 asistencije.

Ekipa iz Kaunasa u narednom kolu igra sa Panatinaikosom na svom parketu, a Valensija gostuje Partizanu.

Mečeve Evrolige gledajte na Sport Klubu uz SBB, Total TV i EON platformi.