Barsa preživela Vilerban, desetkovana Valensija dobila Efes

Vesti 11. jan 202322:23 1 komentar
Nikola Kalinić, Barselona
Cyril Lestage/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Barselone pobedili su Asvel u Vilerbanu u 18. kolu Evrolige rezultatom 82:75.

Povezane vesti

Katalonci su zabeležili 12. trijumf u sezoni i sa učinkom 12-6 na prvoj poziciji izjednačili sa Real Madridom i Monakom, dok je Asvel upisao četvrti uzastopni poraz i sa 6-12 je na deobi poslenjeg mesta sa Albom, Panatinaikosom i Olimpijom iz Milana.

Ekipa Šarunasa Jasikevičijusa mučila se na gostovanju u Francuskoj, a utakmicu je prelomila serijom 9:0 za 78:73 na minut i po pre kraja.

Nikola Mirotić je bio najefikasniji sa 19 poena (1/6 za tri), Kori Higins je imao 16, Aleks Abrines 14, a Nikola Kalinić 3 (1/2 za dva, 1/2 slobodna bacanja) uz skok za 14 minuta. U poraženom timu Jusufa Fal je briljirao sa 23 poena (9/12 za dva) i 6 skokova, Džona Metjus je dodao 17, a Šarl Kaudi 11.

Barselona u sledećem kolu dočekuje Efes, a Asvel na svom terenu igra sa Valensijom, koja je napravila malo iznenađenje savladašvi dvostrukog uzastopnog šampiona Evrope uprkos velikim problemima sa povredama.

Španski tim je pred svojim navijačima trijumfovao 81:71 i sa učinkom 8-10 izjednačio sa Partizanom i Virtusom, dok turski velikan ima pobedu više.

Ekipa Ergina Atamana je u finišu treće deonice imala maksimalnih sedam poena prednosti (56:49), a Valensija je meč prelomila serijom 18:2 za nedostižnih 75:62 na nešto manje od tri minuta pre kraja.

Domaći su ubacili 14 trojki iz 33 pokušaja, a prednjačili su Žosep Puerto sa 15 pena i 7 skokova, Džejms Veb sa 13, Ćabi Lopez-Arpstegi sa 12, dok su Bojan Dubljević i Klemen Prepelič dodali po 10.

Kod gostiju Šejn Larkin i Tibor Plajs su zabeležili po 14, Vil Klajburn 12, a Vasilije Micić 11 (2/4 za dva, 2/6 za tri, 1/2 slobodna bacanja) uz 6 skokova i 8 asistencija za 35 minuta.